مرجع تخصصی واردات و پخش تجهیزات حفاظتی و نظارتی در کشور ۰۲۱-۷۹۴۴۳

فناوری AI Coding در دوربین مداربسته چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، حفظ کیفیت، در عین داشتن سرعت بالا یکی از مهم ترین و ضروری ترین ویژگی‌های دوربین مداربسته به شمار می‌رود. در چند سال اخیر، فناوری AI coding در دوربین مداربسته به عنوان راهی برای آسان‌تر شدن کار دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های امنیتی پا به این عرصه گذاشته است. در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با مفهوم این فناوری و کاربرد آن در دوربین‌های مدار بسته آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

آشنایی با فناوری AI coding در دوربین مداربسته

این فناوری برای اولین بار توسط شرکت داهوا به دنیا معرفی شد. شرکت داهوا، یک شرکت با هدف برقراری امنیت بیشتر برای مکان‌های عمومی و … است که با طراحی دوربین‌های مداربسته، دستگاه‌های DVR و NVR و سایر تجهیزات مربوط به سیستم‌های امنیتی در این حوزه به فعالیت می‌پردازد. فناوری AI coding به طور کلی، شامل سه بخش است.

  • آنالیز داده‌ها و سوژه‌های مختلف و حرکت آن‌ها
  • تشخیص دادن سوژه‌ها و نکات مهم هر صحنه و اختصاص دادن بیت ریت (bit rate) بیشتر به آن‌ها
  • فشرده کردن و نهایی شدن عملیات

 

کاربرد فناوری AI coding در دوربین مداربسته

داهوا هدف اصلی استفاده از این فناوری در دوربین‌های مدار بسته را، افزایش تمرکز بر نواحی و نقاط مهم تصاویر و همچنین کاهش حجم آن‌ها بیان می‌کند. AI coding در دوربین مداربسته، ابتدا تمامی فضای سوژه‌ی مورد نظر، پس زمینه و آب و هوا را در نظر می‌گیرد.

سپس، مهم ترین نقاط ممکن مانند افراد و وسایل نقلیه‌ی ثابت یا در حال حرکت را شناسایی می‌کند. از این طریق، می‌تواند تمرکز خود را از عواملی که اهمیت کمتری دارند بردارد و کاملا بر روی نقاط مهم تصویر متمرکز شود.

فناوری AI coding در دوربین مداربسته چیست

این فناوری از زمانی که معرفی شده است بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. البته واضح است که در حالت کلی، داشتن این فناوری می‌تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت دوربین مداربسته داشته باشد، اما هنوز مدل‌های خیلی زیادی نیستند که از آن پیروی کنند.

 

مزایای استفاده از فناوری AI coding

با وجود این که این فناوری هنوز چندان به شهرت کافی نرسیده است، اما استفاده از آن فواید بسیار زیادی دارد. در ادامه، چند مورد از مزایای استفاده از این فناوری در دوربین‌های مدار بسته را برای شما ذکر کرده ایم.

 

فشرده سازی تصاویر

فناوری AI coding با فشرده کردن تمامی تصاویری که توسط دوربین مدار بسته‌ی شما ضبط شده‌اند، باعث می‌شود تا این تصاویر حجم کمتری از فضای داخلی را به خود اختصاص دهند. از این جهت، استفاده از این فناوری از نظر هزینه نیز بسیار به صرفه‌تر خواهد بود.

 

صرف نظر کردن از مناطق کم اهمیت

تکنولوژی AI coding این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که تنها بر روی نکات مهم یک تصویر تمرکز داشته باشید. در کل، همان طور که پیش از این گفته شد، هدف اصلی این فناوری تمرکز بر روی انسان و وسایل نقلیه‌ی ثابت یا متحرک است.

علاوه بر این، در کنار فشرده سازی، حذف این مناطق یا برداشتن فوکوس از روی آن‌ها نیز باعث کم شدن حجم تصویر خواهد شد. علاوه بر این دو مورد، استفاده از این تکنولوژی پهنای باند را نیز مانند فضای ذخیره سازی تا پنجاه درصد ذخیره خواهد کرد.

لازم به ذکر است که با وجود این که این فناوری AI coding در دوربین مداربسته، برای بسیاری از اماکن و شرایط پرکاربرد است، اما به دلیل جدید بودن آن، هنوز در بسیاری از مدل‌های دوربین‌های مدار بسته وجود ندارد.

معرفی فناوری AI coding در دوربین مداربسته

 

تیم مشاوره صفاتک علاوه بر این که در این زمینه شما را راهنمایی خواهد کرد، کار نصب دوربین مداربسته دلخواه شما را به صورت حرفه‌ای و با تخفیف‌های ویژه انجام خواهد داد. از همراهی شما عزیزان تا این لحظه متشکریم.

درخواست ثبت خدمات
۰۲۱-۷۹۴۴۳