مرجع تخصصی واردات و پخش تجهیزات حفاظتی و نظارتی در کشور ۰۲۱-۷۹۴۴۳

آموزش تعمیر دزدگیر اماکن با ۵ قدم ساده

شاید تا به حال این مشکل برای شما نیز پیش آمده باشد که متوجه وجود برخی مشکلات دزدگیر اماکن خود شده باشید و راه چاره ای برای آن پیدا نکنید. دیگر جای نگرانی نیست؛ این متن که در خصوص آموزش تعمیر دزدگیر اماکن است به شما کمک می کند تا تمامی مشکلات شایع در دزدگیرها را بشناسید تا بتوانید به راحتی به عیب یابی دزدگیر اماکن بپردازید.

امروزه با پیشرفت علم و فناوری، دیگر نیازی نیست که به صورت حضوری به دنبال تعمیر وسایل خود باشید، بلکه در بسیاری از موارد می‌توانید با کمک مشاوره های آنلاین و مطالب اینترنت مشکل خود را حل کنید. پس با صفاتک همراه باشید تا نحوه تعمیر دزدزگیر اماکن را به شما آموزش دهیم.

 

چگونه مشکلات دزدگیر اماکن را شناسایی کنیم؟

بهتر است این را بدانید که معمولا در خصوص سیستم های امنیتی و دزدگیر های اماکن، مشکل ها و عیب های شایعی وجود دارند که بسیاری از آن ها بدون نیاز به تعمیرکار یا یک متخصص قابل حل هستند، اما این نکته را نیز در نظر بگیرید که احتیاط شرط عقل است و بهتر است پیش از هر اقدامی با یک فرد با تجربه در این زمینه مشورت کنید و سپس به حل کردن مشکلات دزدگیر اماکن خود بپردازید.

 

آموزش تعمیر دزدگیر اماکن

 

در ادامه به شما آموزش می دهیم تا بدانید چگونه فرایند عیب یابی دزدگیر اماکن خود را به درستی انجام دهید. برای این که متوجه شوید آیا دزدگیر شما به درستی کار می کند یا نه، موارد زیر را بررسی کنید.

 

آیا میزان صدای آژیر خطر مناسب است؟

کم یا زیاد بودن صدای آژیر خطر دزدگیر ها می تواند به ضعیف شدن باتری یا منبع انرژی دزدگیر اشاره داشته باشد. این را نیز در نظر داشته باشید که مشکلات بلندگو نیز می تواند در میزان صدای آن تاثیر گذار باشد.

 

آیا آژیر خطر به موقع اطلاع رسانی می کند؟

اگر برقراری ارتباط میان سنسور ها و آژیر ها، و یا میان سیستم مرکزی و آژیر ها به درستی صورت نگرفته باشد ممکن است آژیر خطر نتواند به سرعت اطلاع رسانی خود را انجام دهد.

 

ریموت ها به درستی کار می کنند؟

بر اساس نوع منبع انرژی ریموت ها باید به این موضوع توجه کنید و آن را بررسی کنید. اگر باتری ریموت کنترل ها تمام شده باشند می توان این موضوع را به راحتی حل کرد. اگر هم ریموت باتری دارد و کار نمی کند، حتما از مقاله علت کار نکردن ریموت دزدگیر اماکن دیدن کنید تا سریعا مشکلات برطرف شود.

 

عیب یابی دزدگیر اماکن

 

 

آیا سنسور ها به درستی کار می کنند؟

خرابی سنسور ها یا کم بودن تعداد آن ها می تواند دقت سیستم دزدگیر شما را پایین بیاورد. بنابراین باید در زمان عیب یابی دزدگیر اماکن خود به این نکته نیز توجه کنید. همچنین اگر قصد خرید دزدگیر اماکنی مناسب را دارید، پیشنهاد ما به شما خواندن مقاله انتخاب دزدگیر اماکن می باشد.

 

آموزش تعمیر دزدگیر اماکن در چند قدم ساده

اکنون که با عیب یابی دزدگیر اماکن آشنا شدید و می توانید با چند آزمون و خطای ساده مشکلات اصلی سیستم امنیتی خود را پیدا کنید، نوبت به آموزش تعمیر دزدگیر اماکن رسیده است.

در ادامه با انجام دادن چند اقدام می توانید بسیاری از عیب های شایع در دزدگیر ساختمان و یا منزل خود را رفع کنید و از بین ببرید. ساده ترین راه های تعمیر مشکلات شایع دزدگیر های اماکن عبارت هستند از:

 

اطمینان حاصل کنید که اتصال کابل ها به درستی انجام شده است

در صورتی که اتصال کابل ها از همان ابتدا به درستی انجام نشود، و یا با گذر زمان و قدیمی شدن اجزا، این قطعات فرسوده شوند، می توانند باعث اختلال و ایجاد مشکل در عملکرد دزدگیر های اماکن شوند. با این وجود در بیشتر مواقع جای نگرانی وجود ندارد. چرا که با یک بررسی سریع و دقیق می توانید به مشکلات احتمالی کابل ها پی ببرید و آن ها را اصلاح کنید.

 

سیم کشی ها را به دقت بررسی کنید

پس از اتصال کابل ها، نوبت به سیم کشی سیستم می رسد. سیم ها به دلیل این که رابط و واسطه ی جابجا شدن اطلاعات مختلف در سیستم دزدگیر هستند از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

اگر زمان زیادی از نصب سیستم دزدگیر اماکن شما گذشته است و احتمال می دهید که سیم ها دچار فرسایش و کهنگی شده باشند بهتر است نسبت به بررسی دقیق و تعویض آن ها اقدام کنید. در برخی از مواقع، ممکن است حوادث طبیعی مانند زلزله نیز باعث پاره شدن و قطعی سیم ها شوند.

 

ممکن است سیستم مرکزی دزدگیر شما به تنظیم شدن مجدد نیاز داشته باشد

در این مورد احتمال رخ دادن این موضوع وجود دارد که تنظیمات اولیه ی سیستم دزدگیر شما دچار مشکل شده باشد. پیش از هر گونه اقدامی این احتمال را در سیستم مرکزی دزدگیر خود بررسی کنید.

اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، بهتر است با کمک دفترچه راهنمای مسئول و پس از مشورت با یک فرد متخصص و باتجربه، نسبت به اصلاح کردن تنظیمات سیستم دزدگیر اماکن خود اقدام کنید.

 

آموزش تعمیر دزدگیر اماکن

 

 

از کافی بودن تعداد حسگرها و سنسورها مطمئن شوید

زمانی که تعداد سنسور های سیستم امنیتی کافی نباشد، این احتمال به راحتی ممکن می شود که دزدگیر اماکن شما نتواند به خوبی موارد مشکوک را شناسایی کند و به شما گزارش دهد.

البته نکته ی مهم این است که در برخی موارد، مشکل از تعداد حسگر ها نیست؛ بنابراین، بهتر است قبل از شک کردن به کافی بودن یا نبودن تعداد سنسور ها، از سالم بودن قطعات هر سنسور و عملکرد مناسب آن مطمئن شوید.

 

خراب بودن ریموت کنترل سیستم امنیتی ساختمان را در نظر داشته باشید

گاهی اوقات ممکن است تصور کنید که اشکال بزرگی در کار است. در حالی که شاید با یک تغییر جزئی بتوانید از شر مشکل خود خلاص شوید. حالا که قرار است همه چیز را در آموزش تعمیر دزدگیر اماکن بدانید بهتر است به این مسئله نیز توجه کنید که شاید سیستم مرکزی هیچ مشکلی ندارد و ایراد از ریموت کنترل است.

در ابتدا بهتر است در صورتی که ریموت کنترل با باتری کار می کند، از سالم بودن باتری مطمئن شوید. در صورتی که باتری ریموت کنترل اشکالی ندارد این احتمال وجود دارد که قطعات داخلی کنترل دچار مشکل شده باشند.

 

دزدگیر اماکن

 

 

در پایان این متن، از همراهی شما عزیزان تشکر می کنیم. امیدواریم تمام نکات مورد نیاز در خصوص آموزش تعمیر دزدگیر اماکن را در این مطلب ذکر کرده باشیم. شما نیز می توانید سوال های خود را در این خصوص در بخش نظرات از ما بپرسید.

درخواست ثبت خدمات
۰۲۱-۷۹۴۴۳