مرجع تخصصی واردات و پخش تجهیزات حفاظتی و نظارتی در کشور ۰۲۱-۷۹۴۴۳

راه های ایمن سازی ویلا

امنیت یکی از مواردی است که انسان همواره به آن توجه ویژه ای داشته است. امروزه نیز راه های بسیاری وجود دارد تا هرکس بر اساس بودجه و اولویت های خود بتواند خانه و محل کار خود را به جای امن تری تبدیل کند. امنیت ویلا نیز یکی از مواردی است که نیاز به دقت و توجه فراوانی دارد.

با توجه به مهم بودن این موضوع، صفاتک در مقاله ی امروز سعی کرده است تا تمامی نکات مهمی که در خصوص ایمن سازی ویلا وجود دارد برای شما بیاورد. علاوه بر این، لیستی از کارهایی که می توان با کمک آن ها به بالا بردن امنیت باغ ویلا پرداخت نیز برای شما عزیزان ذکر شده است. با ما همراه باشید.

 

راه هایی برای مراقبت از ویلا

از آن جایی که راه های متنوعی برای ایمن سازی ویلا وجود دارد، برای راحتی بیشتر شما در ادامه لیستی آورده شده است که بهترین راه های بالا بردن امنیت ویلا در آن نوشته و توضیح داده شده است. با توجه به بودجه ی مورد نظر خود و شرایطی که ویلای شما دارد می توانید هر کدام از این راه ها را که مناسب تر می بینید، انتخاب کنید. راه های مراقبت از ویلا عبارتند از:

 

استفاده از نرده های حفاظتی

یکی از ساده ترین و معمول ترین راه های بالا بردن امنیت ویلا، استفاده از نرده حفاظ برای جلوگیری از ورود دزد از طریق بالا آمدن از دیوار است. نرده های حفاظتی انواع مختلفی دارند؛ مانند: شاخ گوزنی، لیلیوم، بوته ای، سر نیزه ای و نیزاری.

 

مراقبت از ویلا

 

نکته ی مهمی که باید هنگام خرید نرده های حفاظتی به آن توجه کنید این است که بر اساس امنیت محله می توانید مدل و تراکم نرده ها را تغییر دهید. بنابراین، با توجه به این موضوع که ممکن است ویلای مورد نظر، خارج از شهر یا در منطقه ی خلوتی بنا شده باشد، بهترین مدل نرده حفاظ های شاخ گوزنی هستند که علاوه بر ارتفاع مناسب، تراکم خوبی نیز دارند.

 

استخدام نگهبان یا سرایدار

بسیاری از افراد برای ایمن سازی ویلا و از این قبیل اماکن، فردی را تحت عنوان سرایدار یا نگهبان استخدام می کنند تا در زمانی که خود در آن ویلا حضور ندارند خیالشان از جهت امنیت منزل راحت باشد. داشتن یک نگهبان یا سرایدار باعث می شود تا ویلا هیچ وقت خالی نباشد و با این کار بسیاری از سارقین از فکر خود منصرف خواهند شد و به دنبال هدف آسان تری خواهند گشت.

در بسیاری از مواقع، صاحب خانه علاوه بر استخدام نگهبان، به نگهداری از یک یا چند سگ نگهبان در ویلا نیز می پردازد. به این صورت، نگهبان در زمان مواجهه شدن با خطر دست تنها نخواهد بود و امنیت باغ ویلا چند برابر خواهد شد.

 

به کار بردن قفل های جدید و ضد سرقت

با پیشرفت تکنولوژی دیگر نمی توانید به قفل های قدیمی که ممکن است به راحتی توسط یک دزد با تجربه باز شوند اعتماد کنید. هم اکنون مدل های جدیدی از قفل های در وجود دارد که بسیار پیشرفته هستند و باز کردن بیشتر آن ها تقریبا غیر ممکن است.

نکته ی مثبت دیگری که در خصوص این قفل های جدید وجود دارد تنوع آن هاست. به طور مثال، حالا شما می توانید قفل هایی را در بازار پیدا کنید که تنها به وسیله ی تشخیص مردمک چشم شما باز می شوند. نمونه هایی که با استفاده از کارت یا اثر انگشت باز می شوند نیز از مدل های مشهور و پر فروش بازار هستند.

 

استفاده از سیستم های دزدگیر

سیستم های ضد سرقت یکی از پرطرفدار ترین روش های ایمن سازی ویلا هستند. در واقع، کمتر پیش می آید که کسی به بالا بردن امنیت ویلا یا منزل و یا حتی محل کار خود فکر کند اما استفاده از سیستم های ضد سرقت را در نظر نگیرد.

 

امنیت بالای ویلا

 

با توجه به انواع و مدل های مختلفی که دزدگیر ها می توانند داشته باشند، شما می توانید با کمی جستجو و مشاوره گرفتن بهترین و مناسب ترین مدل را برای مراقبت از ویلای خود پیدا کنید. این سیستم ها می توانند به محض مشاهده ی هر ورود مشکوکی به شما اطلاع دهند و حتی به فعال سازی آلارم اقدام کنند. همکاران ما در صفاتک به شما انواع دزدگیر اماکن را نیز معرفی می کنند.

 

نصب کردن دوربین های مدار بسته

مطمئنا این موضوع بر هیچ کس پنهان نیست که استفاده از سیستم های دوربین های مدار بسته و ضد سرقت، درصد احتمال وقوع سرقت را به شکل قابل توجهی پایین می آورد. چرا که سارق معمولا به دنبال هدفی راحت و بی زحمت است، پس دانستن این موضوع که ویلایی به دوربین های مدار بسته و سیستم ضد سرقت مجهز است می تواند او را از هدف خود منصرف کند.

جالب است بدانید که یکی از راه هایی که کارشناسان پیشنهاد می کنند این است که حتی اگر به هر دلیلی، شرایط تهیه ی دوربین و یا سیستم دزدگیر را ندارید، استفاده از یک علامت یا تابلو که نشان می دهد ساختمان و ویلای شما مجهز به این سیستم ها است می تواند کمک کننده باشد؛ چرا که در بسیاری از موقعیت ها، سارقین نمی توانند متوجه این موضوع شوند که صاحب خانه حقیقت را می گوید یا نه.

 

استفاده از قفل های مناسب برای پنجره ها

همیشه بهترین راه برای محافظت از یک مکان، بالا بردن امنیت راه های ورودی آن است. لازم است که شما از امنیت پنجره ها مطمئن شوید تا در نبود شما، سارقین نتوانند از این طریق وارد خانه شوند. امروزه مدل های بسیاری از قفل های مخصوص پنجره وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها، درصد ورود دزدان از طریق پنجره ها را کاهش دهید.

 

محافظت از ویلا

 

 

نصب کردن در های ضد سرقت

علاوه بر پنجره ها، درها نیز یکی از مهم ترین راه های ورودی محسوب می شوند که باید آن ها را به دقت تقویت کرد تا سارقین نتوانند به راحتی وارد خانه یا ویلا شوند. جدا از بحث قفل که باید یک مدل قوی و ضد سرقت انتخاب شود، نوع و جنس خود در نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال، در هایی وجود دارند که به راحتی شکسته نمی شوند. نصب چنین درهایی می تواند به ایمن سازی ویلا و محل زندگی شما کمک زیادی کند.

 

در پایان از همراهی شما تا اینجا تشکر می کنیم. امیدواریم مطالب بالا شما را در ایمن سازی ویلای خود یاری کند. شما عزیزان نیز می توانید نظرات و یا سوال های خود را در این خصوص در بخش نظرات بپرسید.

درخواست ثبت خدمات
۰۲۱-۷۹۴۴۳