مرجع تخصصی واردات و پخش تجهیزات حفاظتی و نظارتی در کشور ۰۲۱-۷۹۴۴۳

راهنمای انتخاب قفل مناسب با انواع در

از آنجایی که مهمترین دلیل استفاده از قفل در، تامین امنیت و جلوگیری از سرقت می باشد پس باید در انتخاب قفل مناسب دقت لازم را داشته باشیم تا قفل هایی با مقاومت و امنیت بالا را برای درب آپارتمان خود انتخاب کنیم.

در بحث معرفی مناسب ترین سیستم برای برقراری امنیت مجتمع های مسکونی، باید به این موضوع نیز توجه کرد که دقت به ابتدایی ترین نکات نیز می‌تواند تاثیر زیادی در حفاظت از مکان مورد نظر افراد داشته باشد.

به طور مثال، در صورتی که قفل درب انتخاب شده، به خوبی با نوع در تطابق و تناسب داشته باشد، باز کردن آن برای سارقین بسیار مشکل و حتی در بسیاری از موارد غیر ممکن خواهد بود. در این مطلب، شما را با انواع قفل و درهای مناسب برای آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

 

انواع قفل در بر اساس نوع ساختار

قفل در بر اساس ساختاری که دارد به مدل‌های مختلفی مانند کارتی، شب بند، کتابی و ضد سرقت تقسیم می‌شود. از سوی دیگر، این ساختارهای گوناگون باعث می‌شوند تا هر قفل برای نوع خاصی از در کاربرد بهتری داشته باشد.

بنابراین شناختن نوع قفل و درهای متناسب برای آن‌ها به افزایش امنیت مکان کمک خواهد کرد. درست است که خرید دزدگیر اماکن و نصب آن کمک زیادی به افزایش امنیت محوطه‌ی مد نظر شما خواهد کرد، اما احتیاط حکم می‌کند که به تدابیر دیگری از جمله انتخاب مناسب‌ترین قفل درب نیز بیندیشید.

 

قفل کارتی

این مدل یکی از جدیدترین نمونه‌های قفل موجود در بازار است. مغزی قفل کارتی، الکترونیکی است و تنها به کارت مخصوص خود اجازه‌ی باز کردن در را می‌دهد.

راهنمای انتخاب قفل مناسب با انواع دردر سال‌های ابتدایی ورود این مدل به بازار، تنها هتل‌ها و مجتمع‌های مسکونی پیشرفته از آن استفاده می‌کردند. با این حال، در چند سال اخیر با توجه به امنیت بالا و استفاده‌ی راحت آن، طرفداران بیشتری پیدا کرده است.

 

قفل پشتی شب بندی

قفل در شب بند معمولی در گذشته طرفداران بسیاری داشته است. در حال حاضر، انواع گوناگونی از این قفل مانند الکترونیکی و … در بازار موجود است.

معمولا از این قفل برای درهای ورودی اصلی آپارتمان‌ها و خانه‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این قفل بسیار راحت است و در عین حال که به سادگی نصب می‌شود از مقاومت بالایی نیز برخوردار است.

 

قفل کتابی

احتمالا این قفل‌ها را بیشتر بر روی کرکره‌ی مغازه‌ها یا در انباری و … دیده باشید. این نوع قفل با وجود امنیت مناسبی که دارد، از ظاهر زیبا و مناسبی برخوردار نیست و به همین دلیل چندان کاربردی برای در منازل یا ورودی‌های داخلی آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی ندارد.

با این وجود، در صورتی که مغزی آن از جنس خوبی تهیه شده باشد، از طول عمر بالا و مقاومت بسیار خوبی بهره برده است. قفل های کتابی انواع مختلفی دارند که از نظر نوع بدنه و نحوه باز کردن با هم متفاوت هستند.

راهنمای انتخاب قفل درقفل مخصوص درب ضد سرقت

باید این موضوع را در نظر داشت که حتی استفاده از بهترین سیستم امنیتی منزل نیز نمی‌تواند یک مکان را از داشتن قفل مناسب بی نیاز کند. به همین علت است که بسیاری از افراد در کنار درهای ضد سرقت، از این نوع قفل نیز استفاده می‌کنند.

مهم‌ترین تفاوت قفل و مغزی درب ضد سرقت با درهای معمولی در این است که قفل‌های درهای ضد سرقت دارای چندین زبانه هستند و با چرخیدن کلید در آن‌، زبانه‌ها در چندین جهت داخل چهارچوب قرار می‌گیرد. هر قدر تعداد زبانه‌های بیشتر باشد، طبیعتاً امنیت درب بیشتر و بهتر خواهد بود. ‌

در لیست بالا با انواع قفل‌های در آشنا شدید. در نظر داشته باشید که مسئله ایمنی را نباید فراموش کنید و سعی کنید محصولاتی را انتخاب نمایید که به شکل شایسته تری ضامن امنیت شما هستند.

با توجه به اهمیت بالایی که امنیت منزل و محل کار شما دارد، افراد متخصص پیشنهاد می‌کنند که در کنار خرید قفل در مناسب، نسبت به خرید و نصب دزدگیر اماکن نیز اقدام شود تا تمامی جوانب احتیاط در نظر گرفته شود. از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم.

درخواست ثبت خدمات
۰۲۱-۷۹۴۴۳